Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez a fizika feladat megoldás...

Ez a fizika feladat megoldás szerintetek jó? Valaki letudja ellenőrízni?

Figyelt kérdés

A feladat:

Vízszintes irányú, 100N nagysűgú erővel tolunk fel egy 30°-os lejtőre egy 150kg tömgetű testet. Mennyi munkát végzünk 20m hosszú út megtétele közben?


Rajzot sajnos nem tudom ide rakni, de számításokat igen:


Rajzból felírjuk az erőket:


Fny=G*cosAlfa + F*sinAlfa

F*cosAlfa=Fs+G*sinAlfa

Fs=mű*Fny=mű*(G*cosAlfa + F*sinAlfa)


Ugyebár a munkavégzés a W = F * s * cosAlfa <- Nekünk az F-kell, viszont, hogy az F-et kiszámoljunk szükségünk van a csúszási súrlódási erőre amit megkaphatunk, ha visszahelyettesítünk:


F*cosAlfa=mű*(G*cosAlfa + F*sinAlfa)+G*sinAlfa <- Ha rendezzük az egyenletet akkor az alábbit kapjuk:


F*cosAlfa - G*sinAlfa / (G*cosAlfa + F*sinAlfa) = mű = 100cos30-150sin30/150cos30+100sin30=11,60/179,9=0,06


Ha már megvan a mű az F erőt ami a munkavégzéshez kell kifejezhetjük a 2. egyenletből


F*cosAlfa=Fs+G*sinAlfa // Itt a cos*Alfát le kell osztani a másik oldallal


F=(Fs+G*sinAlfa)/cosAlfa = (10,79+150sin30)/cos30=99N


Innen meg már csak behelyettesíteni a W=FscosAlfa-ába


W=99*20*cos30=1715J



2018. máj. 15. 15:17
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Én bonyolítottam túl :D de legalabb kiszamoltuk hogy biztos feltudjuk tolni a testet:D
2018. máj. 15. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!