Kémia! Allapitsd meg a standard potencial alapjan hogy melyik realcio jatszodik le? , illetve ird fel a reakciok egyenletet. Cu2+ meg Fe, Fe2+ meg Cu, I2 meg Br-, Br2 meg I-, Cu+HCl, Fe + HCl, K+H20, Ni+H20,


2018. máj. 17. 17:00
 1/2 Arp Du ***** válasza:

[link]

Fe: -0,44

Cu: +0,34


köv. oldalon

[link]

"A kisebb standardpotenciálú fém (Fe) a nagyobb standardpotenciálú elem kationját (Cu kationja: Cu2+) elemi állapotúvá képes redukálni. (Cu2+ redukálása -> Cu)

Cu2+ + Fe = Cu + Fe2+


I2: +0,54

Br2: +1,1

"A nagyobb standardpotenciálú nemfémes elem (Br) a kisebb standardpotenciálú elem anionját (I anionja: I-) elemi állapotúvá képes oxidálni."

Br2 + 2I– = 2Br– + I2


google szerint:

Cu + HCl nincs reakció

Fe + 2HCl = FeCl2 + H2

2K + 2H2O = 2KOH + H2 (K: –2,924)

Ni + H2O nincs reakció (Ni: –0,23)

2018. máj. 20. 19:29
 2/2 Arp Du ***** válasza:

ha nem működnek a linkek

google: potenciáltáblázatok

1. találat (sulinet)

és a köv. pont a "Potenciáltáblázatok használata)


Cu+HCl, Fe + HCl: egyik lejátszódik másik nem, a Cu és a Fe standard potenciálja nagyon különbözik


K+H20, Ni+H20: K és N standard potenciálja nagyon különbözik

2018. máj. 20. 19:38