Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnék hatékonyan...

Hogyan tudnék hatékonyan megtanulni egy hatalmas mennyiségű töri anyagot?

Figyelt kérdés
Valaki tud valami nagyon praktikus tippet tanuláshoz?
2018. máj. 21. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kinek mi jön be, de nekem ez: szakaszokra bontom az anyagot. Egy-egy anyagot elolvasok egyszer figyelmesen, csak hogy tudjam, miről szól. Aztán kezdem el lassabban átnézni, memorizálni a fontos kulcsszavakat, fogalmakat, évszámokat, helyszíneket stb. Így haladok tovább. Az a lényeg, hogy a végére hagyj időt, hogy az egész anyagot átnézhesd még egyszer, rendszerezés végett.
2018. máj. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hatékonyan lehet mondjuk memorizálással, olvasgatás nem pálya szerintem. Fogsz egy 10 mondatos részletet, és bevágod nagyjából szóról szóra. Nyugi, ez nem magolás. A lényeg, hogy ezt aztán egyszerűsítsd le magadnak, amikor visszamondod. Bonyolult szavak helyett használj egyszerűbbeket, artikulálj, ezt építsd a lényegi rész köré, amit viszont a memorizálás hoz magával.


Napi 100-150 oldalon szerintem simán áttudnám magam rágni így, és nem használnám ki az egész napot (mert hát na... az azért kényelmetlen).


Sokszor ha elő akarok hozni valamit, konkrétan látom magam előtt, hogy melyik oldalon melyik bekezdésnél van. Elég vicces dolog :D

2018. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért kell neked hatalmas mennyiségű történelem anyagot megtanulnod? Csak nem most jöttél a Marsról?
2018. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!