Adott tg (x) =-5 x€ (2. negyed) Sin (x) =?

2018. máj. 22. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:

tg(x)=-5

sin(x)/cos(x)=-5 amiből sin(x)=-5*cos(x)

Mivel [sin(x)]^2+[cos(x)]^2=1, ebbe behelyettesítve a fentit

[-5*cos(x)]^2+[cos(x)]^2=1

26*[cos(x)]^2=1

[cos(x)]^2=1/26

ebből gyököt vonva cos(x)=gyök(1/26) illetve cos(x)=-gyök(1/26). Mivel x a második síknegyedben van ezért

cos(x)=-gyök(1/26) ezt sin(x)=-5*cos(x)-be behelyettesítve sin(x)=-5*(-gyök(1/26))=5*gyök(1/26)

2018. máj. 22. 22:37