2018. máj. 30. 15:36
1/9 anonim válasza:
Ha ez a leckéd, nosza, számítsd ki! Szorítunk neked, hogy sikerüljön!
2/9 A kérdező kommentje:
Nem lecke.. hanem gyakorló feladatok és nem értem hogyan kell.
2018. máj. 30. 15:56
3/9 A kérdező kommentje:
help pls
2018. máj. 30. 16:33
4/9 Arp Du válasza:
1. fel tudod irni a naftalin égésének reakció egyenletét?
2. "standard égési entalpia": ez sztem azt jelenti hogy ennek a reakciónak (ami egy égés) a reakcióentalpiája (reakcióhője).
képződési entalpia= képződéshő
Reakcióhő -5157 = keletkezett anyagok képződéshőjének összege - kiindulási anyagok képződéshőjének összege
6/9 A kérdező kommentje:
C10H8+ 12O2 → 10CO2 + 4H2O
2018. máj. 30. 21:42
7/9 Arp Du válasza:
Jo a reakcio
reakcióhő:
-5157= 10*rHo(CO2) +4*rHo(H2O) -1*rHo(C10H8) -12*0
/az rHo(O2)= 0, mert elemeknek 0/
rHo(C10H8)= ? =10*(-395) +4*(-285,7) +5157
8/9 Arp Du válasza:
+64,2 valamit elrontottam a képződéshő negatív kellene legyen
9/9 A kérdező kommentje:
Feladat megadott eredménye +79
2018. máj. 31. 16:35