Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van 20 kérdés a Bánk Bán-ból!...

Van 20 kérdés a Bánk Bán-ból! Már 15 megvan, de ezeket nem tudom! Tudnátok segíteni? A művet elolvastam és hangoskönyvben is meghallgattam, de nem értem az egészet!

Figyelt kérdés

1. Hány felvonásból áll a mű? És meliykben jelenik meg először Melinda?


2. Milyen nemzetiségű Gertrudis? És hogy került a királyi családba?



3. Ki Tiborc? És miért van nagy szerepe?


4. Milyen a kapcsolat Izidóra és Melinda közt?


5. Hányadik felvonásban és hogy zárul a dicsőséges győzelem?



2018. máj. 30. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem érted, hogy hány felvonásból áll a mű és mikor találkozik az olvasó Melindával?

ezek alapvető kérdések

2018. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

S mégis kit akarsz megetetni? :D


Olyan alap dolgokat kérdezel, hogy még a mű olvasása nélkül is tudnál 1-2-re válaszolni az órai anyag alapján. :D

2018. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha elolvastad a Bánk Bánt, sőt meg is hallgattad akkor tudni kell a válaszokat rá. Ezek mind egyszerű kérdések, még gondolkodni sem kell. Ne mmás írja már meg helyetted.
2018. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó, oké, közben megtaláltam az első 3at, de a többire nem találtam sehol sem! A füzetben sem, neten sem!
2018. máj. 30. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez annyira gyenge próbálkozás volt. xD
2018. máj. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!