Sos-ben valaki segítene ezzel a matekpéldával?

Nyáron Eszter anyukája lekvárt főzött. Két üres üvege volt. Az egyik kétszer akkora mint a másik. Ha a lekvárt a kisebbik üvegbe rakta akkor a lekvár 1/3-a kimaradt. Ezért átöntötte a másik üvegbe a lekvárt, de akkor még 1,6 liter levárt kellett főznie, hogy az üveg teljesen megteljen. Hány liter lekvárt főzött eredetileg Eszter anyukája?

2018. jún. 5. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Az üvegek térfogata x. ill. 2x.

A lekvár térfogata y.

Ekkor

(1) 2y/3=x

(2) y+1,6=2x


Ezekből:


4y/3=y+1,6

y=4,8 liter


ellenőrizve:

x=3,2; 2x=6,4

ezekkel stimmel a szöveg

2018. jún. 5. 20:14
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jún. 5. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Dübörög a leckeíró automata. :D
2018. jún. 5. 20:20