Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy mozgásegyenletet...

Ha egy mozgásegyenletet (differenciálegyenletet ahol az elmozdulás idő szerinti deriváltjai jelennek meg) megoldok numerikus módszerrel (mondjuk Runge Kutta módszerrel) kapok egy számot. Mit számoltam ki ezzel?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen előre is a segítséget!
2018. febr. 25. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A Runge–Kutta-módszer kimenete (legalábbis amennyire én tudom) nem egy szám, hanem egy számsorozat szokott lenni.


Az esetedben ez a számsorozat pedig azt adja meg, hogy a test közelítőleg hol van a t0 + Δt, t0 + 2*Δt, t0 + 3*Δt,… időpillanatokban.

2018. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de a Maple valahogy csak egy számot dob ki...
2018. febr. 25. 10:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom a kezdő feltételek között meg van adva egy t0 időpillanatban az y0 elmozdulás, és az a kérdés, hogy t időpillanatban milyen y pozíciót (elmozdulást) ér el, és ezt számolod ki.

[link]

2018. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a maple helpjében, hogy a megoldónak mik az argumentumai és mi a kimenete. Érdemben csak így tudsz használni beépített numerikus megoldót. Valószínüleg argumentumként be van írva az is, hogy melyik időpillanatban kéred a megoldást, az elmozdulást.
2018. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!