Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a kedvező esetek száma...

Mi a kedvező esetek száma ezekben az esetekben?

Figyelt kérdés

Holnap témazárót írunk és egyszerűen hiába ülök felette, nem jutok dűlőre, hogy mi a kedvező esetek száma ebben a két feladatban.


1.) Margit hetente 3x jár úszni. Hányféleképpen választhatja ki a 3 napot? Mennyi a valószínűsége annak, hogy a kiválasztott napokba beleesik kedd vagy csütörtök a kiválasztott napok között lesz?


Kedvező eset: ?

Összes eset (szerintem): 7 alatt a 3


2.) 12 házigazda, 12 vendég, 6 fiú-6 lány mindkét csoportban. Hányféleképpen tudnak bemutatkozni egymásnak? Mekkora a valószínűsége annak, hogy csupa egynemű páros születik?


Kedvező eset: ?

Összes eset (szintén csak szerintem): 12!


Valaki segítsen!


2018. jún. 10. 10:44
 1/2 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem leírni, hogy az első feladatban én a 2x5! gondoltam kedvező esetnek. Az jó?
2018. jún. 10. 10:46
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1,

Könnyebb ha a rossz eseteket számolod ki, azaz nem megy se kedden, se csütörtökön.Ez 5 alatt a 3.


2,

Itt az összes eset 24 alatt a 2, a faktoriális nem jó, mert nem számít a sorrend.Gyakorlatilag az a kérdés, hogy hány éle van egy 24 pontú teljes gráfnak.

Csak fiúk: ugyanez a gondolatmenet:12 alatt a 2

A kedvező esetek száma ennek a kétszerese.

2018. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!