Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés
Ajtony_ nevű felhasználó kérdése:

Evolvens (involut) szög visszaszámolása?

Adott az invß = tgß - ß[rad] egyenlet, ahol invß = 0,12132. Tehát:

0,12132 = tgß - ß[rad], ebből ß szöget hogy tudom kiszámolni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: tangens, tan, involut, trigonometria

jún. 12. 20:26  Privát üzenet  

A válasz

Numerikus eljárással lehet visszaszámolni. Nekem ß-r 0.6685 jött ki megközelítőleg.

Nézz utána a numerikus módszereknek: Intervallum felezés, Newton-Raphson, stb.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont jún. 12. 21:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy téglalap oldalai 6 és 4 cm. Mekkora szöget zárnak be a téglalap átlói egymással?
Milyen magasnak kell lennie a négyzet alapú gúlának/piramisnak?
A szögekből nem vagyok jó, valaki segítene megválaszolni ezeket?
A derékszöget tükröztünk a derékszögű koordináta-rendszerben az y=x egyenletű egyenesre. A képháromszög csúcspontjai A' (3;-3) B' (1;3) C' (8;4). Határozzuk meg az eredeti...
Ez hogyan jött ki? Matek, szögfüggvények.
Ha megvan adva 3oldal meg 1 szög hogy tudom a masik 2 szöget ki szamolni?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!