Például:

6 millónak, a 2,1 millió hány százaléka?

Hogy tudom kiszámolni?


2018. júl. 31. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Először megnézed, mennyi 6 millió 1 százaléka. Nyilván 6 millió / 100 = 60 000.

Ezután meg kell nézni, ez hányszor van meg a 2,1 millióban. 2,1 millió / 60 000 = 2100 / 60 = 210 / 6 = 35

2018. júl. 31. 11:08
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. júl. 31. 12:26
 3/3 anonim ***** válasza:

khmm egyszerűbben: a 6 millió a 100%, a 2.1 millió amit keresünk: (amit keresünk) / (a száz százalék) --->

2,1/6 = 35%, viszont amit az első írt, az se jó, hiszen ha részletezed, akkor könnyebben megtudsz majd oldani sok feladatot

2018. aug. 1. 18:21