Koordinátageo jól oldom meg?


irányvektorom jó, ha B(7;-4),C(2;3)

CB(-5;7)


2018. aug. 18. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ellenőrizd le. Szúrd oda a B pontba az irányvektort és ha a C-be mutat, akkor jó.
2018. aug. 18. 18:25
 2/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem x2-x1;y2-y1
2018. aug. 18. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Lemaradt a metria. Vagy csak fél mondatokat tudsz irogatni?


Le kéne írni a feladat teljes szövegét, nem pedig annak egy hiányos részét idehányni!

2018. aug. 18. 20:15
 4/6 sharkxxx ***** válasza:
51%

Az irányvektort úgy kell kiszámolni, hogy az egyik vektort kivonod a másikból. Vagy fordítva, a másik vektort vonod ki az egyikből.

BC = B - C = (7-2;-4-3) = (5;-7)

CB = C - B = (2-7;3-(-4)) = (-5;7)


Jól oldottad meg.

2018. aug. 19. 10:18
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

CB vektor: ez, ugye, a C-ből a B-be mutat.

Akkor pedig:

CB=B-C=(7,-4)-(2,3)=(5,-7)

Abból, amit leírtál, azonban nem látszik, hogy miféle irányvektort keresel.

2018. aug. 19. 17:33
 6/6 A kérdező kommentje:
lol
2018. aug. 19. 19:12