Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintem ez a feladat rossz,...

Szerintem ez a feladat rossz, valaki megnézi nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy gondolom, hogy ez a feladat rossz. Kérték a segítségemet benne, de nekem nem jött ki releváns megoldás.

Köszönöm előre is! :))

5,8 g MgCO3, és CaO-ból álló porkeveréket reagáltattunk HCL-al, amikor is keletkezett nekünk 1,5 bár 25 Celius-fokos 523,25 cm3 gáz képződik. Mekkora a porminta tömegszázalékos összetétele? Szerintem rossz a feladat, de hátha Ti juttok valamira. Még egyszer köszönöm előre is! :)



#feladat #tömegszázalékos összetétel #ideális gázállapot egyenlet
2018. aug. 30. 19:34
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Semmi gond. :D Nálam a gondot az okozta, hogy CaCO3-ra asszociáltam, és leírtam, hogy képződik CO2..

Aztán az ellenőrzéskor nem a sztöcihometriát néztem, hanem a matematikai egyenletet... Figyelmetlen vagyok időnként. :D

2018. aug. 31. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!