Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nemértem hogy az én válaszom...

Nemértem hogy az én válaszom mért rossz és az övék mért jó?

Figyelt kérdés

[link]

2c feladat

megoldásom: 4 el osztható számnak 5 végzödése lehet:

0,2,4,6,8

tehát ha 4 el osztható számot akarunk akkor egyikre végzödnie kell,

25863 ban megvan 268 marad 53

tehát a tizes helyén lehet 5 és 3 és akkor biztosan néggyel osztható jön ki xnek.

miért rossz ez?



2017. febr. 11. 02:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem elegendő feltétele a 4-gyel való oszthatóságnak, hogy a szám páros.
2017. febr. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt a 4-gyel való oszthatóság feltétele, hogy a szám utolsó két számjegyéből alkotott szám osztható legyen 4-gyel.

Az rendben van, hogy a szám páros, tehát az utolsó helyen 2, 6 vagy 8 állhat.

DE! A tízesérték helyén ettől még állhat páros szám (kivéve azt, ami az utolsó számjegyet alkotja).


Pl. ha az utolsó számjegy 2, akkor a 32 osztható néggyel, az 52 is osztható néggyel, de a 62 és a 82 nem.

Ugyanígy végig kell venni a lehetőségeket akkor is, ha 6-ra vagy ha 8-ra végződik a szám (és így ki fog jönni, hogy 2-es és 6-os is állhat a tízesérték helyén).

2017. febr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!