Valaki letudná irni a 200-nak és a 600-nak az osztóit?

2018. szept. 15. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

200 osztói:


1*200

2*100

4*50

5*40

8*25

10*20


A 600 osztói ugyanezek, a többi osztóját úgy kapod, hogy mindegyik osztót beszorzod 3-mal, így például az 1*3=3 is osztója, a 200*3=600 is, stb.

2018. szept. 15. 11:33
 2/4 anonim válasza:
0%
Hanyadikos vagy? Úgy értem hanyadiktól kell tudni a szánok osztóit manapság?
2018. szept. 15. 12:06
 3/4 anonim válasza:

200 osztói: 1,2,4,5,8,10,20,25,50,100,200


600 osztói:

1,2,3,4,5,6,8,10,12,15,20,24,25,30,40,50,60,75,100,120,150,200,300,600

2018. szept. 16. 09:20
 4/4 anonim válasza:

Ha kisebb vagy osztópárok.

pl 200


1 * 200 = 200

2 * 100 = 200

4 * 50 = 200

5 * 40 = 200

8 * 25 = 200

10 * 20 = 200


Az osztópárokat addig írjuk amíg a baloldali szám eljut egy olyanig amivel már a jobboldalon dolgunk volt. Tehát míg össze nem érnek. De 10 és 20 között nincs már olyan osztó amit ne írtunk volna le.


Ha nagyobb vagy prímtényezős felbontás:

200 = 2*2*2*5*5

És ebből veszed az összes kombinációt, 1, 2, 3, 4, 5 tagú szorzatokra + az 1-es.

1 Tagú: 2, 5

2 Tagú: 2*2, 5*5, 2*5

3 Tagú: 2*2*2; 2*2*5; 2*5*5

4 Tagú: 2*2*2*5; 2*2*5*5

5 Tagú: 2*2*2*5*5

És természetesen az 1-es is osztó.



A 200-nál előttem lévőnél kimaradt a 40.

2018. szept. 17. 07:32