Gamegép kérdése:

Ezeket az intervallumos feladatokat hogyan kell megoldni? Eltudnátok magyarázni (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Pl: A={x∈R|0<x≤4} B={x∈R|x>2} Meg van itt valami intervallum is.És akkor utána számegyenesen kell jelólni.Utána pedig a számegyenesről meg kéne határozni hogy pl:

A∩B=

A∪B=

A\B=

B\A=



#feladat #az intervallumos #hogy kell megoldni?
2018. szept. 15. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb ennyit: az A=... azt jelenti: Az "A" azon valós számok halmaza, amelynek elemei pozitívak és legfeljebb négy nagyságúak. A "B" azon valós számok halmaza, amelynek elemei kettőnél nagyobbak.


A kérdésed megfogalmazása arra utal, hogy a választ nem fogod megérteni, annyira semmi ismereted nincs a halmazokról (a felsorolt műveletek halmazműveletek). Ezért előbb valami minimálisat meg kell tanulnod belőle. Nem benyalni, bebiflázni, hanem megérteni. Enélkül semmi esélyed, hogy képes legyél megérteni, alkalmazni (azaz ilyen példákat megoldani) meg még kevésbé. Annyira nem, ha részletesen egyiket leírná valaki, te bevágnád és órán előadnád, valamennyire értelmes tanár azonnal tudná, hogy nem tudod, miről beszélsz. Egy közbevető kérdés és megkaptad az egyest.

Tanulj hát előbb.

2018. szept. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan feladatokat is csináltunk hogy pl:A=12345 B=3567 C=46789 és akkor ez bele kellet írni a Venn diagramba ez igy idáig nekem tiszta volt.Utána annyival bonyolitotuk hogy pl: A\B AUB A∩B.Ugye A\B Venn diagramon azt jelenti hogy hogy B-t figyelmen kivül hagyjuk és azok a számok ami csak az A-ban vannak.AUB az meg azt jelenti hogy A-nak meg B-nek az összes száma.A∩B az meg a metszete.Idáig eljutotam.Meg annyit tudok az intervallumról hogy mikor zárt és mikor nyitott.< vagy > akkor nyitott intervallum.De ha ≤(több és egyenlő akkor zárt intervallum. Idáig eljutottam.Csak azt nem értem hogy szám egyenesről hogy lehet értelmezni pl hogy AUB
2018. szept. 15. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Rajzolj fel egy szamegyenest, jelold felette az A-t ( 0 felett egy ures karika,mert az nem tartozik bele az A intervallumba, de pl.: a 0,01 mar igen, 4 felett pedig teli ,mert az pedig benne van. B eseten a 2-nel nagyobb szamok tartoznak bele ,de a ketto mar nem.
2018. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kimaradt,hogy ezeket kosd ossze, es igy mar latni fogod ,hogy az adott muveletekhez milyen eredmenyek tartoznak.
2018. szept. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Marmint a karikakat,azt felfelejtettem mondani,hogx a 2-es folott a Bo-nek ures karika lesz,mert ugye az nem eleme. Felirom az elsot hatha segit,2<x<=4, itt ez a metszet,mert a B-ben nincs benne a 2,de A-ban igen ezert “sima” relaciojel,de A-ban es B-ben is benne van a 4 ezert itt kisebb egyenlo az x. Remelem valamennyire ertheto voltam.
2018. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy amíg meg nem érted, mindig a következő lépés lesz a probléma. Az ábrázolás a könnyebb átlátást szolgálja, főleg a vizuális típusok számára, azonban ábrázolni helyesen (vagy azt értelmezni) csak az képes, aki érti. Semmit nem helyettesít!
2018. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem akkor nyitott. Meg nem akkor zárt! Csak úgy jelöljük. De jelölhetnénk egy fényes csillaggal, vagy egy üveg sörrel is. A lényeg a jelentésében van. A zártnak (egyszerűen szólva) van széle, a nyitottnak nincs. Ez óriási különbség. Amúgy az intervallumon ugyanazt kell csinálni, mint azokkal a körökkel. Csak itt azok szakaszok.
2018. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!