Szumma k megy 1tol n-ig k^3 megoldása? (teleszkopikus osszeggel)

elore is köszönöm

2018. szept. 16. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
n^2·(n + 1)^2/4 Sz. Gy.
2018. szept. 16. 19:24
 2/4 A kérdező kommentje:
esetleg egy kis levezetést kérhetnék...?
2018. szept. 16. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljes indukciós elv alkalmazásával bizonyítható. k=1 és k=2 esetén triviális. folyt. köv. Sz. Gy.
2018. szept. 18. 20:24
 4/4 anonim ***** válasza:

k=n-1 esetén (n-1)^2*n^2/4. Tehát (n-1)^2*n^2/4+n^3Ű=

n^2((n-1)^2/4+n)=...=n^2(n+1)^2/4. Sz. Gy.

2018. szept. 18. 20:31