Számítsuk ki a „K” értékét, ha:

K = 1003^2 - 1002^2 + 1001^2 - 1000^2 + … + 3^2 - 2^2 + 1^2 ; K = ?


Egy olyan hogyan tudná kiszámolni, aki még nem vette a számtani sorozatokat?


2018. szept. 26. 17:31
1 2
 11/12 sharkxxx ***** válasza:

K = 1003^2 + 1002^2 + 1001^2 + 1000^2 + … + 3^2 + 2^2 + 1^2

n = 1003

K = sum(x^2) = n*(n + 1)*(2*n + 1)/6 = 1003*(1003 + 1)*(2*1003 + 1)/6 = 336845514

2018. szept. 28. 21:06
 12/12 furacsé válasza:
Miért kell szegényt felesleges információval traktálni? Csak a sum() függvényre volt kíváncsi. "ezt a képletet nem tudom, honnan vették". Hát kérlek szépen onnan, hogy letették a kis seggüket és gondolkodtak, ellentétben veled, aki még a fáradságot sem vette, hogy utánanézzen. Egyébként a képlet teljes indukcióval, és binomiális tétellel is bizonyítható
2018. okt. 1. 23:51
1 2