Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi idő alatt lehet megírni...

Mennyi idő alatt lehet megírni egy szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez elég relatív kérdés, december elején kell leadni és még nem álltam neki semminek, van még időm vagy már illene azért? :D

2018. szept. 29. 20:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
18%
Attól függ. A témáját kiválasztottad már? Foglalkoztál már vele korábban? (Nekem kb. 1 hét volt, de csak azért mert már a főiskola előtt olyan eszközöket építettem amik normális leírással megfeleltek volna egy szakdolgozatnak, így elég volt egyet kiválasztanom és arról írni pár tíz oldalt.)
2018. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
5%

Amennyiben a jövő évi juniusi-júliusi időszakra jelentkezel, oda még épp van esélyed.

A szakdolgozat készítés ideje igényesebb helyeken 6-8 hónap.

2018. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Van téma, idénre vettem fel 2 hónapom van megírni suli és munka mellett

A 6-8 hónap kicsit túlzásnak tűnik nekem, remélem beleférek 2-be

2018. szept. 29. 22:56
 4/30 anonim ***** válasza:
82%

Ez a 6-8 hónapos emberünk nagyon el van tájolva. Ez egy szakdolgozat. Nem diplomamunka Msc-n. Ez egy Bsc-s szakdolgozat. 2 hét alatt megírható úgy, hogy abból 1 hét az anyag összeszedése, 1 hét meg megírni a dolgot. Persze számít hogy mérnöki, informatikai, jogi, gazdasági, milyen szakdolgozatról van szó.

Egy mérnök hallgató a szakdogáját simán összedobja 2 hét alatt, ha minden szabadidejét rászánja.

Aki szerint 6-8 hónap, az valamit nagyon rosszul csinált :)

2018. szept. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
79%

Mérnök vagyok, szóval eléggé félrenézted. Az én szakdolgozatom 1,5 hónapig tartott elkészíteni, mert kevés alkalmam volt találkozni a konzulensemmel. Te tudod hogy egy szakdolgozat miért készül el? Nálunk azért, hogy bizonyítsd, te alkalmas vagy önálló mérnöki munkavégzésre. Ha te épp nem kutatást végzel el a szakdolgozatodban, hanem egy tervezést, bőven meg tudod csinálni 2 hét alatt.

A szakdolgozatom 90%-a nekem is 2 hét alatt készült el(55 oldalnyi szöveg + 10 oldalnyi kép a diagrammokról/eszközökről). És nem egy vidéki mucsaröcsögei képzést csináltam meg, hanem egy kandós villamosmérnöki bsc képzést. 5-ös minősítést kaptam a szakdolgozatra. Menj és aludj egyet, és álmodozz arról hogy egy szakdolgozatot fél év összehozni. Szia.

2018. szept. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Hozzátenném, egy Msc-s mérnöki diplomamunkát elkészíteni valóban több idő, arra talán kell 1-2 hónap is.

Mond már el nekem kérlek, hogy egy mérnöknek miért tart 6 hónapig elkészíteni egy szakdolgozatot/diplomamunkát? :)

2018. szept. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
69%
Egy hétvégém volt, matek módszertan, látássérültek számára (egészen speciális). Persze pontosan tudtam, mit akarok írni.
2018. szept. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
31%

Egy hétvégén megírsz 100 oldalt, persze. Meséljetek még! :D


Egy rendes szakdolgozat megírása egy félévet elvesz, ha tényleg értékes szakdogát akarsz kiadni a kezeid közül. Össze lehet csapni 2 hét alatt is, csak az a kutyának sem fog kelleni. Mi anno úgy kaptuk az első állásajánlatunkat, hogy elolvasták a szakdolgozatunkat (persze nem volt titkosítva nyilván, direkt ezért). Érted, nem nekünk kellett állást keresnünk, hanem a cég jött hozzánk, azért ez elég nagy szó! Ennyit számít egy jó szakdolgozat...

2018. szept. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
22%

Anno.

Mostanában ideális esetben ott helyezkedsz el, ahol gyakornokként dolgozol.

És ugye dolgozol gyakornokként iskola végefelé mérnökként legalább heti 20 órát, hogy rendesen tudd tanulni a szakmát.

Amúgy tényleg elhiszem hogy régen így volt, több volt idősebb mérnök kollegám is mesélte, hogy szakdolgozat alapján kerestek cégek végzőst. De manapság ilyen szinte már egyáltalán nincs.

2018. szept. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
19%

#6 Hát igen, ezek szerint manapság már a Kandón is romlott a szinvonal.

Legalább ne írtad volna le, hogy már ott is annyira rossz a helyzet, hogy olyan tervezési munkákat is, amit egy technikus is meg tudna csinálni elfogadnak ma már.


Gratulálok, hogy ezzel a saját Intézményedet így lemínősítetted. Nem mérnökhöz illő viselkedés.


Ha ki akarod most húzni magad ebből, akkor egy további válaszodban írd már le legalább azt, hogy a szakdolgozathoz szükséges előismeretek megszerzése mennyi időbe tellt.

2018. szept. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!