Mi a megoldas? Egy hatalmas kertben sok fát ültettek egymástól távol. Minden fa körül 3-féle vadvirág legalább egyike nyílik az év során. Az összes fa 2/3-a körül nyílik ibolya,7/15-e körül hóvirág, és a fák 1/3-a körül találunk pipacsot.

Pipacs és hóvirág együtt a fák 1/10-e, pipacs és ibolya a fák -e, hóvirág és ibolya pedig az összes fa 7/30-a körül nyílik. Összesen 20 fát számoltunk meg, amely körül az év során mindhárom virág nyílik. Hány fa található a hatalmas kertben

2018. okt. 3. 13:03
 1/2 A kérdező kommentje:
*pipacs es ibolya a fak 1/5-e
2018. okt. 3. 14:10
 2/2 anonim válasza:

A feladatból kimaradt, hogy a pipacs és ibolya a fák 1/5-e

2/3 x + 7/15 x + 1/ x = 44/30 x (30/30 x = x) vagyis 14/30 x a közös rész együtt.

1/10 x + 3 1/5 x + 7/30 x = 16/30 x - ez 2/30 x-szel több, mint a 14/30 x. Ez a 2/30 x = 20 , ( a három halmaz közös része) ebből x = 300

2020. szept. 13. 18:48