Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezek hogy vannak németül?...

Ezek hogy vannak németül? Hány éves vagy? Ön hány éves? Hogy hívnak? A neved Niki? Hol laksz? Ön hol lakik? Mi a telefonszámod? Mi az ön telefonszáma? Én tizenegy éves vagyok. Mi az ön foglalkozása? Én takarítónő vagyok. És ön? És te? Én is.

Figyelt kérdés

Egyszerűen megfogalmazva a mondat rendezés szabályai? lakik szó ragozása?

Előre is köszi! =)


2010. jún. 23. 15:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

ennek vannak külön szórendek (kati szórend stb..)

de az alapoknál magold be h ugye 2 féle kérdés létezik : eldöntendő és kiegészítendő.És erre megvannak a szabályok akár google-ban is

2010. jún. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Okés...
2010. jún. 23. 15:43
 13/18 anonim ***** válasza:

Egyenes szórend -> Alany ragozott ige Többi mondatrész

KATI szórend -> Kötőszó Alany Többi mondatrész/Tárgy Ige

Fordított szórend -> Ige Alany többi mondatrész


Szeretni fogod a németet :D


14/F

2010. jún. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

jaj....nagyon

De am aranyos vagy köszi!

2010. jún. 23. 15:48
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi az ön foglalkozása? Was sind Sie von Beruf?
2010. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Was ist Sie Beruf?"


Ez rossz. A helyes: Was ist Sie von Beruf?

2010. jún. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

12 évig tanultam (tanítottak ) németül

folyékonyabban olvasok németül ma is mint magyarul, de meg se tudtam mukkanni, mikor egy német lány nyaralni jött hozzánk. (persze köztünk volt a lámpaláz is:). utána 3x 3 hétre kikerültem Németországba. Többet tanultam, csak beszélgetéssel, mint a hosszú évek alatt könyvből. Persze a nulláról több idő kell hozzá. Mindenképp ajánlom, hogy a könyvek, meg a nyelvtan magolása mellett, beszélgess, chet-elj, levelezz, nézz tv-t, hallgass rádiót németül.

2010. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm megfogadom...
2010. jún. 28. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!