Egy háromszög oldalainak az aránya 2:3:4, kerülete 27 cm. Mekkorák a háromszög oldalai?

Kérlek segítsetek!
2018. okt. 7. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Magyarán a 27-et kell felosztani három részre úgy, hogy a részek 2:3:4 arányban legyenek egymással. Ha felosztjuk a 27-et 2+3+4=9 egyenlő részre, akkor azokból ki tudjuk választani a 2-részt, a 3 részt és a 4 részt is, ezek aránya lesz 2:3:4. Ha 9 részre osztjuk az egészet, akkor 1 rész nagysága 27/9=3, így 2 rész 2*3=6, 3 rész 3*3=9 és 4 rész 4*3=12 nagyságú.


Tehát az oldalak hossza: 6 cm, 9 cm, 12 cm.

2018. okt. 7. 22:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Így már értem hogy kell. Sokat segítettél, nagyon köszi c:
2018. okt. 7. 22:27