P. Attila kérdése:

Kérhetnék segitséget?

Figyelt kérdés
Egy test 10 percen keresztül 70 km/h sebességgel halad, majd sebessége hirtelen megváltozik 50 km/h-ra és ezzel halad tovább 3 percen keresztül. Ekkor a test 6 percre megáll. A várakozás után a test visszafele indul el és 4 percen keresztül 70 km/h sebességgel halad. Készítse el a test mozgásának sebesség-idő grafikonját, majd ez alapján készítse el a test hely-idő grafikonját. A hely idő grafikonról olvassa le, hogy hol lesz a test (m-ben megadva) az indulástól számított 23 perc múlva. A test az origóból indult.
2018. okt. 9. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Innen is kitörölték a válaszom, és ez SEM került át a házi feladatok közé.

Attila!

Te töröltetted?

2018. okt. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Temészetesen nem !
2018. okt. 9. 23:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor még egyre kérnélek: normális címet írjál a kérdéseidhez. Olyat, amiből a kérdés jellege kiderül (pl.: Fizika, mozgásos házi feladat).


Ami a kérdésed illeti: itt csak egyenletes mozgások vannak, tehát a hely mindenütt az idő lineáris függvénye lesz, ezt a létező legegyszerűbb képletekkel lehet számolni. A grafikon végig egyenesekből fog állni, néhol töréssel.

A sebesség pedig mindenütt konstans, ezért ez a grafikon végig vízszintes egyenesekből fog állni, néhol ugrásokkal.

Ehhez még számolni se kell semmit, csak ábrázolni.

...


Megjegyzés: szerintem elég nagy szégyen, hogy még csak el sem kezdted a példát, csak feldobtad ide.

Külön szégyen, hogy el sem olvastad ennek az oldalnak a használati utasítását, ahol azt kérik, hogy ne csinálj ilyet.


Szerintem a jövőben ennél legyél sokkal gondosabb, amikor az ügyeidet intézed.

2018. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Áh, rá se vess. Manapság ilyenek ezek. Ezeket már nem érdekli a tanulás. Nyilván könnyebb egész nap a fecebookon lenni, mint fizikával foglalkozni.

Pláne a mai népbutítás mellett.

Az én időmben még más volt a hozzáállás, ma az érdeklődés is elenyésző...

2018. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ő nem így néz ki.

Szerintem csak tájékozatlan volt.

2018. okt. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!