Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biokémia számolásban kérhetnék...

Biokémia számolásban kérhetnék segítséget? (fehérje molekulatömeg)

Figyelt kérdés

Szóval van egy feladatom: egy adott enzim aminosav-analízise alapján 2,47%-a izoleucin és 1,65%-a leucin. Mindkét aminosav ugye 131 Da. Kérdés: mi az enzim molekulatömege (minimum)?


Nem tudok rájönni hogyan kellene kiszámolni, úgy tudtam csak jutni valamire, ha megpróbáltam egy tippelt aminosavszámmal számolni. De az a feladatban nincs megadva, anélkül kéne. Csak végeredményt tudok. Tudna segíteni valaki?



2016. febr. 27. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindjárt megpróbálom, de ez a feladat honnan van?
2016. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sadam87 ***** válasza:
A feladat lényege az, hogy csak egész számú aminosav lehet a fehérjében (tört aminosav nyilván nincs). Emiatt a megadott százalékoknak egész számú aminosavat kell takarni (feltételezem, tömegszázalékról van szó, mert különben tényleg nem lehet kiszámítani a feladatot). A százalékok alapján (a megadott pontosságot figyelembe véve) másfélszer annyi izoleucin van a fehérjében, mint leucin. A fentiek alapján legalább két leucinnak és három izoleucinnak kell lenni a fehérjében (nyilván ennek egész számú többszöröse is lehet, de a feladat a minimumot kérdezi). Innen remélem, már megy. (Csak bizonyosság kedvéért: nekem 15879 Da jön ki.)
2016. febr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!