Ebben a videoban miért d kapja meg a (0, -2) pontot?


Itt a video


[link]


2018. okt. 15. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

3:45 -nél, ha az x-nek mindenütt NULLÁT helyettesítek, akkor -2=d marad.

Világos már?

2018. okt. 15. 18:21
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt értem.

De miért a d kapja a -2értéket?

Attol fuggetlenul nem kaphatná pl. b -2 t??

2018. okt. 15. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert ha behelyettesíted "x" helyére a 0-át, akkor egyedül a "d" marad:

ax^3+bx^2+cx+d = a*0+b*0+c*0+d = 0+0+0+d = d

2018. okt. 15. 23:23