Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi idő alatt ürül ki egy...

Székely Péter 3 kérdése:

Mennyi idő alatt ürül ki egy teli medence, ha közben két csapból folyik a víz? Köszi, aki segít.

Figyelt kérdés
Egy medencét két csap tölt fel. Az első csapnak két órára van szüksége, hogy megtöltse a medencét, a másodiknak pedig négy órára. A lefolyón a medence 1 óra alatt ürül ki. Hány óra alatt ürül ki a teli medence, ha a lefolyó megnyitása után fél órával megnyitjuk mindkét csapot?
2018. okt. 21. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt, hátha jó:

[link]

2018. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fizikailag hülyeség a példa, mert a lefolyón a kifolyási sebesség a vízszint függvénye, tehát úgy lehet belőle matekpéldát csinálni, hogy nem lefolyó van benne, hanem ürítő szivattyú.


Ekkor: ugye félig van a medence, amikor nyitjuk a csapokat. A kifolyási sebesség 1 medence/óra, a befolyási pedig 0,5 medence/óra, ill. 0,25 medence/óra, előjelesen összegezve (1-0,5-0,25) 0,25 medence/órával ürül, azaz két óra múlva ürül le a 0,5 medencényi víz.

2018. okt. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtök segítségét, most már minden világos (legalábbis ebben a példában).

Még egyszer köszönöm.

2018. okt. 21. 19:39
 4/5 dq ***** válasza:
Wow #2 ezt a feladatot még ose láttam így leírva, ez nagyon szép egyszerű
2018. okt. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem is nagyon szép és egyszerű. De nálam pont az volt a nehézsége, hogy mindenképp bonyolultan akartam megoldani, ezért nem sikerült. Néha az ember a legegyszerűbb feladatot is agyonbonyolítja.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítségét.

2018. okt. 23. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!