Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ennek a függvénynek miért ez...

Ennek a függvénynek miért ez az integrálja?

Figyelt kérdés

Kép: [link]


Az alapintegrálokban nincs benne, szóval csak szimplán fogadjam el, hogy ennek ez az integrálja és tanuljam meg?


2018. okt. 22. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell elfogadni, az integrálási szabályokat kéne tudni...


Ránézésre látszik, hogy f '*f^n alakú. AMinek ugye a primitiv fv.-e f^(n+1)/(n+1) +konst.


Kérdés?

2018. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 vurugya béla ***** válasza:

Bármilyen megoldott feladatot tekinthetnénk megjegyzendő/elfogadandó képletnek...

Ha lederiválod a jobb oldalt, akkor az integrálandó függvényt megkapod, tehát láthatod, hogy helyes.

Hogy hogy kapjuk a baloldalból a jobbot, azt az előző elmondta.

2018. okt. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az első személy érdekes stílusát leszámítva, mindkét választ köszönöm, így már értem.
2018. okt. 23. 00:22
 4/9 anonim ***** válasza:

És akkor engem most melyik idióta pontozott le?

Kár válaszolni komolyan mondom, elképesztő hogy mennyi ostoba lepontozó jár ide...

2018. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
"Félig meddig hasznos"-ra pontoztalak mindkettőtöket, szóval nem tudom ki lehetett.
2018. okt. 23. 18:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg indokot is szeretnél, akkor azért, mert azt éreztetted, mintha valami idióta lennék, mert nem tudok "triviális" dolgokat, viszont a válaszod hasznos volt. A második kérdező meg nem mondott konkrétan semmi új információt.
2018. okt. 23. 18:57
 7/9 vurugya béla ***** válasza:

Legjobb tudásom szerint feleltem, ha tudom, hogy csak fél pacsit kapok, inkább nem felelek.

Ez volt a kérdésedben:

"csak szimplán fogadjam el, hogy ennek ez az integrálja és tanuljam meg?"

Ha belátod deriválással, hogy jó az az integrál, akkor már nem csak elfogadod, hanem érted is, hogy ez jó - így gondoltam én, ezzel akartam még segíteni.

Az hogy alapintegrálok közt kerested, arra utal, hogy nem látod a határvonalat a lényeges képletek és a megoldott feladatok közt. Ennek tisztázására írtam az első mondatot.

Ha ezt már úgyis tudtad (mint írtad utóbb), akkor miért így tetted fel a kérdést, mintha nem tudnád?


Szóval a jó szándék kevésnek bizonyult :(

De miért pontoztad 50%-ra az elsőt? Ő azt írta meg, hogy kell elvégezni. Szóval nem értem.

2018. okt. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazából a kérdésem az volt, hogy "Ennek a függvénynek miért ez az integrálja?", tehát a balról jobbra irányba érdekelt a folyamat. Elhiszem a jó szándékot és köszönöm is de az, hogy azért, mert a jobb oldal deriváltja a bal oldal, azt tudtam eddig is, ezzel az információval csak visszajutok megint a bal oldalhoz.


Az első válaszolónál pontozhattam volna pozitívat, utólag bánom is, mert hasznos volt a válasz, ott igazából kicsit rosszul esett a stílus amiben válaszolt, mert nem éreztem úgy, hogy olyat kérdeznék, amit azonnal tudni kéne és mindenkinek csak az idejét húznám. Az integrálási módszereket még csak most tanulom, tehát távol állt az ötletektől bármelyik módszer is.

2018. okt. 23. 19:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Na jólvan, nem fogok én itt ezentúl senkinek sem segíteni, mert újabban hálátlanok az emberek.


"Az integrálási módszereket még csak most tanulom, tehát távol állt az ötletektől bármelyik módszer is."


Ki beszélt integrálási módszerekről?!

Csak integrálási szabályt említettem.


Na mindegy, majd megtanulod a könyvekből, hogy melyik mi, mert én nem fogom elmondani.

2018. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!