Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az alábbi matematika példának...

Székely Péter 3 kérdése:

Az alábbi matematika példának van megoldása?

Figyelt kérdés

Egy szultánnak van 100 börtöncellája, mindegyikben egy-egy rab. Van 100 börtönőre is, az első mindegyik cellát kinyitja, a második mindegyik cellát bezárja, a harmadik minden harmadikat kinyitja vagy bezárja annak függvényében, hogy zárva vagy nyitva volt és így tovább egészen a századik börtönőrig. Azok a rabok mehetnek haza, akiknek a cellájuk nyitva van. Hány ilyen cella van?

Láttam sok ilyen példát, de itt az zavar, hogy a második minden cellát bezár, tehát a harmadik nyitott cellát nem talál.

Köszönöm, ha valaki segít.



2018. nov. 5. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A második em zár be minden cellát, csak minden másodikat!

A lényeg, hogy minden cellazárat annyiszor változtatnak meg, amennyi a sorszáma osztóinak száma.

Pl. a 4-est az 1, 2 és a 4. megforgatja, a 10-est az 1, 2, 5, 10.

Azok lesznek nyitva, amiknek páratlan sok poz. osztója van. Ezek pedig a négyzetszámok: 1, 4, 9, 16, 25, ...

Ebből pedig 17 darab van 300-ig.

2018. nov. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Ezt a megoldást én is sejtettem, csak az zavart, hogy a második minden cellát bezár. Tényleg így adták fel a példát, nem én írtam el. Akkor viszont jól sejtettem, hogy ahogy feladták, tehát, hogy a második mindegyik cellát bezárja, nincs megoldása.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm.

2018. nov. 6. 08:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Péter!

Fogadok hogy hibásan írtad le a példát! Már a 2. börtönőrnél tévedtél...

2018. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ne fogadj, mert elveszted. A gyereknek sajnos így adták fel, én szóról-szóra lemásoltam, én is sejtettem, hogy hol a hiba, de biztos akartam lenni benne, hogy nem én tévedek. Nem akarom elküldeni az eredeti lapot, mert rajta a tanár neve és jobb a békesség.
2018. nov. 8. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!