Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légyszi aki tud fogalmazni,...

Légyszi aki tud fogalmazni, segítsen!?

Figyelt kérdés

Kisfogalmazást kell írni azzal a témával, hogy a család nagytakarítást végez a padláson. Hangutánzó szavaknak kell benne lenni...és egy kissé kriminek kellene lennie.


Ha esetleg tudnátok mondani valami hasonlót (nem kell hosszúnak lennie, 10-15 sor), nagyon hálás lennék.


2018. nov. 10. 19:05
 1/2 anonim válasza:

Mindig is utáltam az ilyen retkes feladatokat...

Elvárás, hogy kriminek kell lennie? o.O

Amúgy ha tudod, milyen hangutánzó szavak léteznek, könnyedén összerakhatod.

2018. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagytakarítás


A család múlt héten nagytakarítást végzett. A padláson. Zseblámpával a kezükben.


Dávid, a família legkisebb tagja volt a legbátrabb. Ő nem sertepertélt ám, mint a többiek, hanem tisztességgel végezte a dolgát! Ő volt az első, aki bemerészkedett a padlás legsötétebb zugába és egy nagy kanapé alatt vérfoltot talált. Erre aztán úgy felkiáltott ijedtében, hogy a torkából egy hatalmas röfögés jött ki. Feltápászkodva aztán kiderült a turpisság: Az édesanyja állt mögötte, amikor elmozdította a kanapét, s pont az ujjába harapott egy szabad szemmel alig látható vadállat, a keresztes kaszáspók, s az ő vére csöppent a padlóra. De mit vére! Hiszen egy hatalmas vörös tócsa terült el a padlón és csak egyre nőtt és nőtt. Az édesapa persze rögvest megállapította a nyilvánvalót: Elszakadt. A lakás fővezetéke. Ami a vizet szállítja. Pont a vércsepp felett.


Ami ezután következett az már nem teljesen tiszta. Felkeltem. A szememet kinyitva bennem volt a tudat, hogy valami történt, de az emlék egyre jobban kezdett halványulni. Mikor már teljesen magamnál voltam rájöttem, hogy egy furcsa szagot érzek, mely a szobámba terjeng: Nagymama, hát nem odaégette a tojásos reggelit?!

2018. nov. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!