Klári mama feldat ?

Figyelt kérdés
Klári mama legfiatalabb unokája féléves.Az unokák életkorának átlaga 5 év és 9 hónap,továbbá az unokák pontosan másfél évenként követték egymást. A:hány éves klári mama legidősebb unokája? B:hány unokája van klári mamának?hány évesek. C:A fél év múlva esedékesen szülinapokon összesen hány gyertyát gyújtanak meg az unokák szülinapi tortáján.

2018. nov. 18. 17:20
 1/3 anonim válasza:
Klári mamámnak a legidősebb unokája talán 9 éves. Aranyos kislány egyébként. Ha jól tudom más unokája nincs. Szülinapja nem tudom mikor van. Nem tudom fejből ezeket.
2018. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 vurugya béla ***** válasza:
100%

Nem tudom, hányadikos vagy, kb hatodikos anyaggal már meg lehet oldani, így írom le:

Az átlag a legkisebb és a legnagyobb elem közé esik, emiatt el kell számolni az unokákkal legalább az 5 év 9 hónap, azaz 5,75 év utánig:

0,5 2 3,5 5 6,5 ez eddig 5 unoka, de az átlaguk még nincs 5,75. Következik a 8, de még nem jó az átlag, aztán 9,5 .nél se, és 11-nél már pont kijön.

Ezek lesznek az életkorok:

0,5 2 3,5 5 6,5 8 9,5 11

Tehát 8 unoka van, a legidősebb 11.

Fél év múlva a páratlan sorszámúaknak lesz szülinapja, ekkor 1 ; 4 ; 7 ; 10 évesek lesznek, összesen ez 22 gyertya.

2018. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm és hogy számoltad ki azt megmondod.Hogy le tudjam irni a számolást.
2018. nov. 18. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!