Matematika 5. osztály mérésben segítség?


Lányomnak az alábbi a matek leckéje:

Egy medve tömege megegyezik egy szarvas és három róka együttes tömegével. Két szarvas tömegeegyenlő egy medve és két róka tömegével.

Hány róka tömegével egyenlő egy szarvas tömege, és hány róka tömegével egyenlő egy medve tömege?


Ha megveszek sem tudom megoldani....


2018. nov. 24. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

M=S+3R

2S=M+2R


2S=(S+3R)+2R=S+5R amiből S=5R azaz egy szarvas 5 rókával egyenlő. Egy maci 8 róKa.

2018. nov. 24. 12:16
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2018. nov. 24. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk így szimbolikusan felírva, és többismeretlenes egyenletrendszerként megoldva elég távol áll az ötödikben elvárható absztrakciós szinttől.

A következő lehet a gondolatmenet:

Az első mondatból: tehát egy szarvas = medve-3 róka

A második mondat szerint viszont két szarvas = medve+2 róka, TEHÁT a plusz egy szarvas növekményt öt rókatömeg okozta, azaz 1 szarvas = 5 róka, az első mondat szerint pedig egy medve még három rókával több, azaz 8 róka.

2018. nov. 24. 16:51