Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sajnos nem tudok angolul....

Sajnos nem tudok angolul. (Csak pár szót, de a nyelvtant nem). Gyerek házi feladatában segítség? Mikor használjuk a there is-t és mikor az it is-t?

Figyelt kérdés
(Jól sejtem, hogy a there is / there are határozatlan névelős főnévre vonatkozik, a másik meg határozottra?)

2018. nov. 26. 16:19
1 2
 11/13 chtt ***** válasza:
100%

Amúgy - már csak a további mínusz pontokért, hadd dagonyázzak az önsajnálatban :D - nem rémlik ilyen feladat ált. suliból, szóval szívesen megnézném azt a lecót.


Az 'it is' a 'what this?' (mi ez?) kérdésre válaszol.

What's this? It's a door/table/anyámtyúkja...

Nincs köze a határozottsághoz vagy határozatlansághoz. Helyzettől függ, mi vagyon utána.

What's this? - It's my pencil case.

It's the window you came in through, not the door...


A "there is/there are" meg leírásoknál használod. Körülnézel a szobában és azt mondod... (de ezt leírtam az első hsz-ben)

2018. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%
Itt ezek a gombok annyit érnek mint a fészbukon a lájkok. Azt azért nagyjából ki lehet szűrni, hogy ki mennyire ír értelmes dolgot. Egy 90 %-os is írhat baromságot, nekem autóval kapcsolatban olyan segített érdemben aki 50 alatt volt.
2018. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, mindenkit felpontoztam, aki segítő szándékkal írt nekem a kérdéssel kapcsolatban, sajnálom, hogy valaki nem így tett, mert ezek hasznos infók voltak. Az is és az are használatát ismertem, csak az it és there volt kérdéses. Igen, képleírással kapcsolatos.
2018. nov. 26. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!