Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan oldanátok meg? Gyuri 3...

Hogyan oldanátok meg? Gyuri 3 almát evett, Kati 4-gyel többet. Hány almát ettek meg összesen?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2018. nov. 27. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
10-et ettek összesen.
2018. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%

Gyuri: 3

Kati: 3+4=7

7+3

2018. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom. Mert így logikus. Csak a tanító miért javítja át a 10-et, 7-re? Az ő logikája szerint össze kell adni...
2018. nov. 27. 17:58
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Mert dilettáns. A "4-el" többet nem azt jelenti, hogy 4-et evett meg.
2018. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%

Magyarázd el neki.

Remélhetőleg csak fáradt volt, és nem fogta fel.

Nem pedig bakizott egyet, de már csakazértis kiáll a saját igazáért...:/


(Tanárnő lány vagyok, tudom hogy mi hülyeség megy át egy tanáron, neha akaratlanul megragad bennük valami, pl. amikor egy gyerek rosszul írta a táblára hogy "szabáj" és megmaradt benne, pedig egy több diplomás person.)

2018. nov. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én kedvelem a tanárt, semmi bajom vele, de nem ez az első, hogy hibákat veszek észre a matika munkafüzetben. A gyerekkel én tanulok, nem napközis. Nem akarok szólni, nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni...
2018. nov. 27. 19:01
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Hát igen, sajnos a mai világban már elértünk arra a szintre is, hogy tanárnak, főleg alsóba már csak a legallja megy. Vagyis azok, akik még összeadni sem tudnak. Mit várjunk akkor a gyerektől...

A helyedben mindenképp adnék ennek hangot, nehogymár a te gyereked is már most lebutuljon, mert már most is butaságot tanítanak nekik.

2018. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: Az is elképzelhető, hogy a gyerek másolta le rosszul a feladatot vagy a padtársa, akiről 1:1 átkopizta a szöveget, még mielőtt a tanárt kiáltanánk ki kizárólagos bűnösnek... "Kati 4-et" vs "Kati 4-el többet". Ha kapkodva másol valaki, könnyen elírhat ilyen apróságot, főleg ha gyerekről van szó. Bár kérdéses a dolog, mert ahogy a tanár gondolta a feladatot, úgy nem sok értelme van az egésznek.
2018. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Hát igen, ahogy a 7 lenne a jó megoldás úgy nem sok értelme lenne.

Vagy lehet az is hogy kati csak 1-el evett többet és akkor is 7 lesz a megoldás. Ugye az 1-et meg a 4-et könnyű összekeverni, ha valaki írni nem tud.

2018. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megerősítést. Legközelebb bemásolom azokat a feladatokat, amelyeket hibásnak tartok. De sajnos az is lehet, hogy egy tanítóban a hosszú évek során sokszor a rossz példák rögzülnek, "szakmai ártalom"?!
2018. nov. 28. 04:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!