Két pontszerű töltés távolságát megkétszerezzük. Hogyan változik a köztük fellépő elektromos erő?

A tippem az lenne, hogy fele olyan erős lenne, de az túl egyszerűnek tűnik.
2018. dec. 2. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
A távolsággal négyzetesen csökken, tehát ha a távolság kétszeresére változik, akkor az erő a negyedére fog csökkenni.
2018. dec. 2. 13:58
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha hallottál volna a Coulomb-törvényről, akkor nem írnál zöldeket, hogy fele olyan erős lenne.


F=k*q*Q/R^2 az erő abszolút értéke. k=9*10^9 N*m^2/C^2.


Ebből a vak is látja, hogy r=2*R helyettesítéssel negyedakkora erő adódik.

2018. dec. 2. 20:42