Arány, százalék! Hogy kell ezt kiszámolni? Többi lent.


A 3 éves Juli és a 4 éves Rozi testvérek. Ossz szét közöttük életkoruk arányában 21 db kék törpikét.

Lègyszi segítsetek

Nem értem a matekot



2018. dec. 3. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
33%

3+4=7

21:7=3

3*3=9

4*3=12

Juli 3 eves neki 9 torpike jar, Rozi 4 eves neki 12 torpike jar.

Ell.: 9+12=21

2018. dec. 3. 17:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. dec. 3. 17:37