Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egylány elolvasta szombaton a...

Márk games kérdése:

Egylány elolvasta szombaton a könyv 1 negyed részét, vasárnap 22 oldallal többet. Szerdán feleannyit olvasott mint kedden, csütörtökön a könyv 1 tizede maradt, ebből 17 oldalt olvasott. Így p~ntekre 25 oldal maradt. Hány oldalas volt a könyv?

Figyelt kérdés
2018. dec. 3. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

"a könyv 1 tizede maradt, ebből 17 oldalt olvasott. Így péntekre 25 oldal maradt."

x/10=17+25=42 . Tehát a könyv 420 oldalas.

2018. dec. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Indulj ki abból, hogy "csütörtökön a könyv 1 tizede maradt, ebből 17 oldalt olvasott. Így p~ntekre 25 oldal maradt".

Tudod, hogy a könyv egy tizede hány oldalból áll, innen már nem lesz nehéz megoldani. Ha pedig arra is kíváncsi lesz a feladat, hogy kedden és szerdán hány oldalt olvasott el, akkor már fel tudsz rá írni egy egy ismeretlenes egyenletet.

2018. dec. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A könyv egytizede 25+17 (mert ennyit olvasott el csütörtök-pénteken) = 42.


Ezért a könyv 420 oldalas volt.

2018. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Közben kimentem egy teáért, így megelőztek. :))
2018. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

B...sszus, véletlen láttam meg ezt a kérdést meg egyáltalán a kategóriát, de kissé csodálkozom, hogy milyen értelmetlen feladatot kell megoldani házi feladatként.

Hányadik osztály ez egyébként?

2018. dec. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet ebben a században azon reflexek alapján élni az életet, hogy ha pisálni kell, elengedem, ha éhes vagyok, leütök valakit, hátha van egy szendvicse. Gondolkodni meg a gondolkodtató feladatok tanítanak meg.

Ezért igen szomorú, hogy megoldják helyette. Én már ezt nem csinálom, megpróbálom rávezetni, és ha ellenáll, mert nem is akar gondolkodni (őszintén, ebben mi nehézség volt? ezt az ókori görög, arab kultúrákban is megoldotta a tanuló), akkor hagyom.

Csak véletlen láttam meg ezt a megjegyzést. :D

2018. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!