A megoldás menete kellene. Két szám összege 25. Négyzetük összege 373. Melyik ez a 2 szám?
2018. dec. 4. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyen az egyik szám x:

ekkor a másik szám 25-x

(25-x)^2+x^2=373

egy másodfokú egyenletet kell csak megoldani.

2018. dec. 4. 22:33
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm <3
2018. dec. 4. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:

x+y=25

x²+y²=373


Az 1.egyenletből kifejezed mondjuk az x-et:

x=25-y


Behelyettesítesz a másik egyenletbe:

(25-y)²+y²=373

Megoldod az egyenletet és kijön az, hogy y=7


Visszahelyettesíted az y-t az egyik képletbe és megkapod az x-t:

x+7=25

x=18

Szóval x=18


Ellenőrzés:

18+7=25

18²+7²=324+49=373

2018. dec. 4. 23:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm ❤
2018. dec. 5. 00:07