Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez a feladatod hogyan kell...

Ez a feladatod hogyan kell megoldani? Es mi a megoldas? A korok csigakat jelentenek.

Figyelt kérdés
[link]

2018. dec. 6. 18:15
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Szuper!
2018. dec. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
0%

Kicsit off lesz. De azért leírom

Sokszor láttam kiírva ezt a feladatot. Sajnos én tényleg nem tudom levezetni. De fejben átgondoltan, sőt a többi hasonlót is. És az elvét és lényegét értem. És szeretem a matekot és a fizikát is mégha nem is vagyok Einstein.

6 éve 0-24 óráig gyereket nevelek. Etetek, tanítok, bocibocitarkát énekelek, eléggé kiestem ezekből feladatokból.... De jó átolvasni ezeket.és ha lenne 3 szabadnapom beletudnék rázódni újra. Ezzel nem azt mondom, hogy brit tudós leszek... De ezek nem okoznának problémát.

Na nem bánom... Nem azért írtam. A gyerekeim is tanítanak engem mindennap....és élvezem ezt a tudományt is


Csak Mintha le lennének nézve azok az emberek, akik nem tudnak minden percben az alkalmazott fizika feladatokkal foglalkozni... Pedig de csak ők tényleg.... És ez a tuti.

2018. dec. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
52%

#22 Ezt most miért ide írtad? Ki a célközönség, nem értem.

És mit akarsz mondani ezzel az egésszel?


Vagy nehezebb példát szeretnél ennél, mert ez szerinted könnyen átgondolható?


Át tudod-e gondolni azt az esetet is, amikor a kötél tömege nem elhanyagolható a testekhez képest?

2018. dec. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 dq ***** válasza:
52%

OFF: #22 ha úgy érzed hogy 3 nap intenziv tanulás elég, akkor SZVSZ meg kéne ejtened.


Mondjuk én nem tudok magamtól/magamnak intenziven tanulni. Csak ha határidő van.


#17: " hogyan írnád fel az egyenleteket akkor, ha a csigáknak nem elhanyagolható a tehetetlenségi nyomatékuk? (Mert akkor nem lesz állandó a kötélben az erő!) "


Kb ugyanígy. A két (különböző) kötélerő forgatja a csigákat. Vagy 10 éves elmarados

2018. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 dq ***** válasza:
52%

Mobil véletlen elküldte. Folytatom.

10 éves elmaradásom ezt "megérteni" letisztázni magamban, hogy mi és hogyan és miért úgy van kötelekre és csigákra. (Amit #10 végén írtam.) Talán hamarosan sort kerítek rá.

2018. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#25 Akkor látom van még mit neked is bepótolni. Ha van tehetetlenségi nyomaték, az megoldható középiskolás módszerekkel. Bár ezt már félve írom, mert most már nincs változó forgómozgás a tananyagba, teljesen le van csökkentve a szinvonal.


A másik, amikor a kötélnek is van tömege. Na ez már igazi példa, mert ott már differenciálegyenleteket kell felírni... Nyilván nagyon kevés ember az, aki fel tudja írni és megoldani. Komoly egyetemi mechanika ismeretek szükségesek hozzá.

2018. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!