Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet bizonyítani, hogy...

Hogy lehet bizonyítani, hogy tetszőleges k természetes számhoz van olyan prímszám, amelynek a számjegyeinek összege nagyobb mint 7k?

Figyelt kérdés

Tudom hogy végtelen sok, ill. nagy prímszám van, de mit lehet tudni ezek számjegyeiről?

Elvileg az is lehetne, hogy a marhanagy prímek mindegyike rengeteg nullát tartalmaz, és így nincs olyan prím, aminek a számjegyeinek összege meghalad egy bizonyos értéket.

Vagy tudunk olyan tetszőlegesen nagy prímet generálni, aminek a számjegyeiről is lehet tudni valamit?



2018. dec. 7. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Első körben azt mondanám, hogy végtelen sok olyan prímszám van, amely csak 1-est tartalmaz. Nem tudom, hogy ez igaz-e (csak sejtem), vagy hogy valaki bizonyította-e már, és így elsőre én sem látom, hogy hogyan lehetne bizonyítani, de hátha valaki okosabb tud valamit mondani erre.
2018. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

->Végtelen sok Fermat prím van (2^n)-1 alakba írható

->bármilyen k számra létezik olyan n szám, amire a 2^n-en számjegyeinek összege > k (C.L.Stewart)


Elsőre ebből a két tényből próbálnék főzni valamit.

2018. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Innen már könnyű belátni ;).
2018. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem bizonyított, hogy végtelen sok Fermat-prím van, sőt

"Bizonyos heurisztikus érvelések alapján általánosan elfogadott az a vélemény, hogy nincs több Fermat-prím, de legalábbis csak véges sokan vannak."//wiki

Az angol wiki szerint is nyitott probléma.

... és a Fermat-prímek nem olyan alakúak.

Amúgy? :D

2018. dec. 8. 00:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Mersenne prímet akartam írni*. De csak sejtés van erre is. Azt kellene bizonyítani, hogy a 0-s szám nem ismétlődik a számjegyek között végtelenszer, míg a többi csak véges számuszor.


Nem tudok ezzel mit kezdeni. :D

2018. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!