Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Leellenőriznéd nekem, hogy...

Leellenőriznéd nekem, hogy helyesen írtam-e ezt a német szöveget?

Figyelt kérdés
Die Geschichte des Films handelt von einem Wesen, wer ist die Verkörperung des Bösen, die die Form der größten Angst vor dem Menschen hat und sich der Situation anpasst. Das Wesen wird die kleinen Kinder gejagt, und in der Regel ist der Clown ihre Hauptangst, verwenden sie also Pennywise, den tanzenden Clown. Pennywise kehrt alle 27 Jahre nach Derry zurück. Im Film können wir sieben Kindergeschichten als eine der Protagonisten von Pennywise begleiten und sie schauen über ihre Ängste, so dass sie mit Pennywise kämpfen können.

2018. dec. 10. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
21%

*Lespórolunk egy Genitivet, így egyszerűbb lesz* Der Film handelt von einem Wesen, *ide inkább a névelőjével írnék vonatkozó mellékmondatot* das die Verkörperung des Bösen ist,

* ezt a mondatrészt nem értem , írd le mit szerettél volna. "Aki megtestesíti az ember legnagyobb félelmét?"* die die Form der größten Angst vor dem Menschen hat und sich der Situation anpasst.


*Passzívban írtad, így nem túl értelmes és gondolom nem a kisgyerekek vadásszák le :D* Das Wesen jagt die kleinen Kinder,

*itt mit szerettél volna írni?* und in der Regel ist der Clown ihre Hauptangst,

*gondolom arra gondoltál hogy Pennywisenak nevezik. A verwenden nem ezt jelenti.* sie nennen ihn also Pennywise, den tanzenden Clown.

*azt akartad írni hogy 27 évenként tér vissza Derryhez? Mert akkor sem jó.* Pennywise kehrt alle 27 Jahre nach Derry zurück.


*Hú ez az egész mondat katyvasz. A begleiten mást jelent, és az überschauen is, de sejtem mit akarsz írni a végén. "Legyőzik a félelmüket hogy harcoljanak Pennywise-val." Ugye?* In dem Film können wir sieben Kindergeschichten kennerlernen und die Kleinen stehen ihre Ängste gegenüber, um Pennywise zu überwinden.



Naszóval. Íme beleírogatás nélkül tökéletesítve ahogy szerintem jó lenne:


Der Film handelt von einem Wesen,das die Verkörperung des Bösen ist, die die größte Angst der Menschen verkörpert.

Das Wesen jagt kleine Kinder, und der Clown ist ihr Alptraum. Sie nennen ihn also Pennywise, den tanzenden Clown. Pennywise kehrt in alle 27 Jahren zum Derry zurück.

Mithilfe des Films können wir sieben Kindergeschichten kennerlenen und erleben, wie die Kleinen ihre Ängste gegenüberstehen, um Pennywise zu überwinden.


Gondolom Google fordítóval próbálkoztál. Ne mindig higgy neki. :/

2018. dec. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ilyen összetett mondatokat nem nagyon tudok még írni, és igen sajnos megbíztam a Goggleban :-(. Mégegyszer köszi :-)
2018. dec. 10. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!