Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » HELP! Ezeket hogyan lehet...

HELP! Ezeket hogyan lehet kiszámolni? (fizika)

Figyelt kérdés

A fizika leckében kellene segítség.

1, Egy elektromos vízmelegítő fűtőszálak teljesítménye 1000 W. Mennyi idő alatt melegíti fel az 5 kg tömegű 20 C hőmérsékletű vizet 80 C fokra, ha a víz hatásfoka

-90%-os

-100%-os?


2, Négy ellenállást az ábra szerint kapcsolunk a 90V-os kapocsfeszültségű áramforrásra, amelynek belső forrása elhanyagolható. Mennyivel változik az R2 ellenállás teljesítménye, ha a nyitott állású kapcsolót zárjuk?

R1=R2=30 ohm,

R3=20 ohm, R4=40 ohm.


Aki érti, legyen szíves magyarázza el!



2018. dec. 15. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A víz hatásfoka? :)

A fajhő pár soros definícióját olvasd el itt:

[link]

Az elektromos munkát meg itt:

[link]

Aztán már csak az átváltás a kérdéses, de azt márkeresd meg te, az is egy google.



De az ábra hiányát nem kerülheted meg.

2018. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!! :D (Azt hiszem, rájöttem a logikájára.)


Ui.: Igazad van, utólag jöttem csak rá, hogy az ábra ismerete nélkül nem lehet megoldani, de sajnos a tankönyvben van a házi, és sehol sem találtam meg ugyanazt az ábrát, így nem tudtam belinkelni.

2018. dec. 15. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!