Tegan17 kérdése:

Különböző hullámhosszú, azonos fázisban levő mechanikai hullámok esetében, hogy kell kiszámolni az eredő amplitúdót?


2018. dec. 1. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Amplitúdója harmonikus lengőmozgásnak van.
2018. dec. 1. 16:12
 2/2 anonim ***** válasza:
36%

Kiegészítésként ha úgy tetszik, egy állandó amplitúdó nem lesz, henem csak két különböző nagyságú.

Ezeket deriválással lehet meghatározni.


Ha adott pl. x1=A1*sin(w1*t) és x2=A2*sin(w2*t)


akkor a kitérés időfüggvénye:


x(t)=A1*sin(w1*t)+A2*sin(w2*t)


A derivált adja a sebességet:


v(t)=A1*w1*cos(w1*t)+A2*w2*cos(w2*t).


A v(tau)=0 egyenletet kell megoldani tau-ra.


Ebből lesz tau1 és tau2 a periódusidő tartományában, és a két amplitúdó:


AI=x(tau1) és AII=x(tau2).

2018. dec. 1. 16:40