Kesziteni akarok egy reakcioido mero rudat, Bejeloltem rajta hol kell lenni a kezednek mikor az illeto elengedi, Mi alapjan kell kiszamolni, hogy pl. Centinkent behuztam vonalat, akkor hol mennyi ido?

2018. dec. 30. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudjuk, hogy pontosan hogyan is méri ez az eszköz a reakcióidőt, ezért nagyon nem lehet erre mit mondani...


Feltételezem, hogy ez egy mondjuk 1 méter hosszú rúd, amit függőlegesen tartanak, és a felső ember a tetejét fogja, az aljánál pedig a vizsgálandó személy keze van.

Ha így van, akkor csak az alábbi képletet kell használnod:


s = (g/2)*t^2, ahol az s a mérőrúd által megtett út méterben, g a nehézségi gyorsulás, ami ~9,81 m/s^2, t az idő másodpercben mérve. Ehhez az is kell, hogy aki elengedi a rudat, az tényleg csak elengedje, ne pedig "pöckölje" lefelé, vagy előbb feldobja, mert akkor más képletre van szükség, és több mindent kell mérni.


Ha azt akarod jelölni, hogy hol fogja meg az ember, ha reakcióideje 1 másodperc, akkor t helyére beírod az 1-et:


s = (9,81/2)*1^2 = 4,905 méter, ebből látható, hogy 1 méteres rúddal ezzel a vizsgálattal nem lehet mérni az 1 másodperces reakcióidőt, mivel 1 másodperc alatt közel 5 métert zuhan a rúd. Az 1 méteres rúddal (az egyenlet rendezéséből adódóan) maximum ~0,45 másodperces reakcióidő mérhető.

Ha a reakcióidő 0,2 másodperc, akkor

s = (9,81/2)*0,2^2 = 0,1962 méter, tehát az aljától mérve a 2 cm-nél lesz a 0,2 másodperces reakcóidő, hozzávetőlegesen.

A képlet alapján az összes többit is ki tudod számolni, persze amellett, hogy a feltételezésem valós.

2018. dec. 30. 15:23