Howrselove kérdése:

Fizika feladatok? Nagyon sűrgős!


1.Mekkora gyorsító erőt kell ahhoz,hogy egy 1200kg tömegű autó 20s alatt indulástól 54km/h sebességet elerjen


2.Mekkora gyorsulással és milyen irányban indul el a felvonó,ha benne álló személy tömege 60kg és a ráhato tartó erő 750N?


3.Egy 80 kg tömegű szánt 100N erővel húzunk.Ha csúszása együttható 0,1 mekkora gyorsulás sál mozog a szán?Változatlan húzóerő mellett hogy változik a gyorsulás ha emelkedőn felfelé húzzuk a szankot?


4.25kg tömegű testet 2m/s2 gyorsulás sál mozgattunk egy olyan talajon,ahol a súrlódási együttható 0,2.Mekkora a húzóerő?


5.Egy 30 fokos meredekségű lejtőn 50kg tömegű test csúszik lefelé.A lejtő hossza 80m.A csúszása súrlódási együttható 0,2.Mekkora gyorsulás sál mozog a test? Rajzold be a fellépő erőket!

Előre is nagyon szépen köszönöm!



2018. dec. 20. 12:05
 1/4 Fizikakedvelő ***** válasza:
0%

1. Indulj ki a dinamika alapegyenletéből!

2.Rajzolj! Mi szakkörön ezt tök jól elintéztük egy rajzzal. Lift,emberke,gyorsulás iránya, erők(melyek lehetnek ezek?). Ha ez megvan akkor megintcsak ajánlom a dinamika alapegyenletét,hogyan használható(összes erő vektori eredője),plusz még ajánlom,hogy válaszd ki a pozitív irányt.

3.Megintcsak a fellépő erőkre kell gondolni. Mi a surlódás kiszámításának módja? Itt megint a dinamika alapegyenletét kell bevinni a játékba,onnan már egy kis algebra és megvan.

4.Lényegében ugyanaz a módszer

5. Levezethető,de úgy tudom ide egy konkrét képlet kell és csókolom.


Konkrétabbat is írok,de úgy ért az ember,ha egy kicsit gondolkodik.

2018. dec. 20. 18:01
 2/4 anonim ***** válasza:

1.

Nem Newton II.-ből kell kiindulnod!

54/3,6 = 15 m/s

v0 = 0 -> v = at -> a = v/t = 0,75 m/s^2

F = ma = 900 N


2.

ma = F - mg

a = (F - mg)/m = 2,5 m/s^2

2018. dec. 20. 18:15
 3/4 Fizikakedvelő ***** válasza:
76%

1. Bocs nem kiindulnod,de azt kell használni. Ha ott meglátja a gyorsulás tagot onnan pedig visszakanyarodunk már a kinematikához.

Köszönöm a korrekciót!

2018. dec. 20. 18:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. dec. 25. 17:16