Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyszerűen nem tudom, hogy...

Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan hozzak össze egy fogalmazást. Valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés
Azt kaptuk házinak irodalomból, hogy egy min.12 mondatos fogalmazást kell írnunk. A fogalmazás témája az, hogy "Legyen-e kötelező a zenetanulás az iskolában?". Saját véleményt, gondolatokat kell írni. Én erre annyit tudtam írni, hogy szerintem nem kéne kötelezőnek lennie, viszont legyen lehetőség valamilyen hangszert megtanulni. Ez viszont kicsit messze van a 12 mondattól. Valaki tudna segíteni a saját gondolataival, véleményével?

2019. jan. 6. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fejtsd ki, hogy miért gondolod így, hozz fel érveket.
2019. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy ne legyen kötelező? Mi lenne a rossz abban, ha kötelező lenne? Miért lenne rossz, kit érintene rosszul?

Miért gondolod, hogy legyen lehetőség hangszerrel való zenélés megtanulására? Miért jó, ha lehetőségként ez jelen van? Kinek jó? Hogyan lehet ez lehetőség, és nem kötelező? Miért lenne szerinted rossz, ha egyáltalán nem lehetne zenét tanulni az iskolában?


Remélem ezek a kérdések segítenek abban, hogy meg tudj fogalmazni 12 mondatot.

2019. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2019. jan. 6. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Én valami ilyesmit írnék:

Én nem tartom rossznak a zenét. Szerintem egy kreatív mód arra, hogy segítségével kifejezük az érzelmeinket, gondolatainkat. De ugyanakkor jó szórakozást és nyugalmat is bizotosíthat. Sok embernek a zene jelenti a munkát, a hobbit, az életet. Szerintem a zene tanulásának, gyakorlásának lehetőségét biztosítani kellene mindenki számára. Nem azt mondom, hogy legyen kötelező. Vannak akik feleslegesnek tartják ezt a fogalkozást. Viszont szerintem van egy alapkövetelmény, egy alapszint ami része az általános műveltségnek. Ezt a részét én úgy gondolom mindenki illene ismerni, tudni. Aki zenével szeretne foglalkozni, elszeretné sajátítani, annak részére biztosítani kellene a lehetőséget. Én erről ezt gondolom. A zene mindenkinek a szívében van. Zene nélkül nem teljes az ember.

Köszönöm a figyelmet!

Remélem segítettem

2019. jan. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:
62%

Hmmm.

Csak annyit írtam a google a keresőbe, hogy "zeneoktatás gyerekeknek", és 1 másodpercen belül kidobott 150(!) cikket. (volt köztük 2-3 oldalas is) Szerintem pár perc böngészés és válogatás után, akár több száz ilyen "12 mondatos fogalmazás"-t lehetne belőlük összeollózni.


Vagy egyszerűbb a gyakori.hu-n segítséget kérni, mint önállóan gondolkodni? :(

2019. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!