Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » RHEBICTRE betűkből milyen...

Alilla23 kérdése:

RHEBICTRE betűkből milyen értelmes XI. századi magyar személy nevet, várost, várat, templomot, vagy fogalmat lehet kirakni?

Figyelt kérdés

RHEBICTRE betűkből szeretnék kirakni egy olyan szót ami értelmes.

XI. században járunk és lehet személy, város,vár, templom vagy valamilyen fogalom is.



2019. jan. 15. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Magyar név vagy más?
2019. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy magyar
2019. jan. 15. 16:48
 3/10 chtt ***** válasza:
Jé, kijön belőle a kedvenc fám angolul (birch tree). Tudom, ez nem hasznos, de igazából ötletem sincs. Mennyire biztosak a betűk? Nem úgy tűnik, hogy sima magyar szó, mert az anagrammakeresők csak legyintenek rá... innentől kezdve nekem max. név lehet. Létezett egy Cheribert/Charibert nevű frank király a VI. században, aki több okból nem nyert, és "h" nélkül talált a háló egy Heribert nevű érseket, itt a kor stimmelne, de kölni volt, és ahogy átolvastam róla a tudnivalókat, nem volt köze a magyarokhoz. :(
2019. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 chtt ***** válasza:
((bocs, "c" nélkül))
2019. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. jan. 17. 06:55
 6/10 chtt ***** válasza:
Ha meglesz, elárulnád a megfejtést? Köszi. :)
2019. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A megfejtés valószínű a Heribert C . Az C betűvel eggyütt így ez a szó a pannonhalmi apátság alapító levelének kibővített másolatát jelöli melyet Heribert készített el!
2019. jan. 18. 06:57
 8/10 chtt ***** válasza:
Óóó, köszi szépen! :)
2019. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hú, tizenegyedik

századi személy

2019. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az az első

évszázad

2019. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!