Hinimini kérdése:

Az alábbi a kérdés : Matematika? Másod fokú egyenlet?


Oldják meg a hiányos másodfokú egyenleteket.

1. X a másodikon=0; ?

2. 2x a másodikon-200=0; ?

3. 3x a másodikon-75x=0; ?

4.x a másodikon-6x+8=0; ?

Legyszi segitsetek!!


2019. jan. 19. 16:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Az összes egyenlet szorzattá alakítható, egy szorzat akkor és csak akkor 0, ha valamelyik tagja 0.


1. x^2*1=0

2. 2(x-10)(x+10)=0

3. 3x(x-25)=0

4. (x-2)(x-4)=0


Ha így nem megy, akkor marad a megoldóképlet, az mindig működik.

2019. jan. 19. 16:28