Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A szakdolgozat megírása a...

A szakdolgozat megírása a vázlatkészítés, szakirodalmak felkeresése, bevezetés írás megléte után mennyi időt fog igénybe venni?

Figyelt kérdés

Tehát a teljes vázlat megvan, a szakirodalmak is megvannak és a bevezetést is megírtam már. Kutatómunkára, könyvtárakba járni és interjúkat készíteni az előbb felsorolt okok miatt, és a témakör jellege miatt nincs szükség.


Február, Március, Április - 3 hónap alatt meg lehet írni? Jó terv az, ha minden nap 1-2 oldalt írok bele és szépen lassan haladok? Vagy jobb pl. 2 hétbe beletömöríteni és csak azzal foglalkozni?


2019. jan. 20. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
2 het alatt nem lehet megirni, ha rendes munkat akarsz. Nwkem 2 honap volt, naponta 1 oldal
2019. jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Meg ahogy azt az első hiszi...:D


Ha gyakorlott író vagy és nincs szükség tesztfelvételre (kutatómunkára), ez egy egyhetes meló, ha éjjel-nappal azzal dolgozol.


Egyébként praktikusabb minden nap egy kicsit haladni, sokszor jönnek új gondolatok vagy találsz még egy publikációt, ami a logikai réseket szépen betömi, ilyesmi.


Nekem szerencsém volt, mert annak ellenére, hogy egy hét alatt lezavartam a 40 oldalt és időm sem volt gondolkodni rajta (legfeljebb írás közben), nagyon szépen összeállt a kép és kikerekedett az egész, nem is kötöttek bele semmibe a védésen. Viszont ha még egyszer csinálnom kellene, nem így csinálnám, hanem arra a félévre abbahagynám a melót és olyan témát választanék, ahol nem 2 hónap csak a kutatómunka. Majd mesteren.:)

2019. jan. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Én 2 hét alatt írtam meg a 90%-át DE! ez ne az utolsó két hét legyen:D Utána még ugye hátra volt 10%, ami szintén fontos, és "ért" az anyag, tényleg volt, hogy hónapokkal később villant be egy jó ötlet, ami sokat dobott a dolgozaton!
2019. jan. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Hogy lehet szakdolgozatot úgy írni, hogy oldalszámban határozza meg valaki a napi adagot? Ez is ilyen semmitmondó téma, mint sokaknál?

Témakörönként, fejezetenként kell gondolkozni. Pl.: a problémafelvetést nem 3 nap, 3x1 oldalban kell leírni, hanem nekiülni végigrágni, leírni. Másnap átnézni, csiszolni, folytatni a következő alfejezettel stb stb.

2019. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy lehet ilyen hülye, hogy a tanszéken benyögnek egy minimumot, hogy 70 oldal és csókolom. Abból 20 rizsa adatelemzés, a bevezető, az elméleti háttér meg a lezárás egyedül a tömény irodalom, amivel így is, úgy is szopsz, mert muszáj vagy mindent lehivatkozni, ami a statisztikai számolásokból kiimádkozott eredményeiet vagy azok hiányát alátámasztja.


Majd ha nem lenne olyan limit, ami abszolút nem kényelmes és csak ront a minőségen, nem az összekínlódott oldalakat számolnánk. Sokat jártál egyetemre

2019. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát a második szakdolgozatomat írom, tényleg nem sokat jártam egyetemre. Mellette már kétszer voltam külső konzulens is. Az oldalszámban gondolkodás egyértelműen a komoly szakmai probléma felvetésének és annak megoldásának hiányát jelenti általában. Nyilván el kell érni egy minimumot, amire oda kell figyelni. De ha ez a felépítés és írás fő mozgatórugója akkor szakmailag gyenge a dolog
2019. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!