A, Elemezze az alábbi állítást, szükséges vagy elégséges feltételek-e!

B, írja le az állítás tagadását.

" Ha egy háromszög derékszögű, akkor a köré írható kör középpontja a leghosszabb oldalának felezéspobtja."



2, Egy dobozban 3 kék, 8 piros, és 6 sárga egyforma fakocka van. Találomra kihúzunk belőle néhányat, visszatevés nélkül.

Hány kockát kell húzni, hogy biztosan legyen köztük három egyforma színű?


3, Igaz-e, hogy egy 190 fős csoportban biztosan van 16 személy, aki ugyanabban a hónapban született?


4, Virágnak 10 különböző díszpárnája van. Ebből minden nap 4-et tesz sorba a kanapén. Hány napig rakhatjuk ki ezekből különböző összeállításokat?


5, Hányféleképpen tehető a polcon egymás mellé 3 piros, 3 kék, és 3 fehér bögre, ha az azonos színű bögrék egyformák?



2019. jan. 23. 21:52
 1/1 anonim ***** válasza:

2. Skatulya elv. Legrosszabb esettel számolva 2 kék 2 piros és 2 sárga után a következő kocka az előbbi színek valamelyike lesz. Tehát 2+2+2+1=7.


3. 12 hónwp van. Mindegyik hónapba beraksz 15-15 embert. Ez 12*15=180 ember. A 181-dik ember már biztosan olyan hónapba fog kerülni amelyikben már született 15 ember. Tehát 190 emberre biztosan teljesülni fog az állítàs.


4. Ismétlés nélküli variáció

10*9*8*7=5040 napig


5. Ismétléses permutáció

9!/(3!*3!*3!)=számold ki

2019. jan. 24. 05:23