Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyenlet ellenőrzése helyett...

Tudasfaja99 kérdése:

Egyenlet ellenőrzése helyett érettségin elfogadják ha azt írom hogy "ekvivalens lépéseket tettem"?

Figyelt kérdés

2019. febr. 5. 23:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Néhány válasz a találgatásokra:

* Nem elvárás az ekvivalens átalakítás, csak egy lehetőség.

* Az ellenőrzés nemcsak a hamis gyök, hanem az elszámolás kizárására is szolgál.

* Nem minden egyenletet lehet csupa ekvivalens átalakítással megoldani, de az érettségin előforduló egyenletek többségét igen. Ez nem érv arra, hogy ne lehessen használni ezt a formulát ott, ahol lehet.

* Akár meg se kell oldani, ha hasraütéssel megtalálod a megoldást, azt ellenőrzöd és be is bizonyítod, hogy nincs több megoldás (ez fontos elem!).

Üdv: előző

2019. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 dq ***** válasza:
69%

#8: „A négyzetre emelés pont, hogy ekvivalens átalakítás a nemnegatív valós számhalmazon, így nyugodtan odaírhatja, hogy ekvivalens lépést tett (miután megírta a kikötést, hogy x>=0).”


Mit jelent az, hogy valami „ekvivalens átalakítás egy számhalmazon”?

Én nem tudok neki semmilyen értelmet tulajdonítani :/

Az ekvivalens átalakításnak itt a definíciója, ha valakit érdekel: [link]

2019. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Baluba ***** válasza:

@11 ,,Az ellenőrzés nemcsak a hamis gyök, hanem az elszámolás kizárására is szolgál"


Pontosan ezért nem érzem megfelelőnek ezt a választ az ellenőrzésre. Ugyanis a számolási/másolási hibán nem segít az, hogy maga a kijeölt művelet valóban egy ekvivalens átalakítás volt, csak valami hiba csúszott bele, ezért a kapott gyök nem gyöke az eredeti egyenletnek.

2019. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12: Pedig van értelme, és összefér a definícióval.

#13: Igazad van, de mégis ez a szokás avagy kánon. Én mindenkinek azt mondom, hogy a saját kockázatára hivatkozik ekvivalens átalakításokra, de ha teheti, ellenőrizzen.

Mellesleg a tapasztalatom szerint 10 emberből 9 olyan ellenőrzést végez, ami elvi hibás (felteszi, hogy jó a megoldás, és ebből levezeti, hogy 1=1 ahelyett, hogy behelyettesítene), és az sem véd elszámolás ellen, mert ugyanott ugyanazt a hibát fogja elkövetni, mint a megoldás közben.

2019. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 dq ***** válasza:
Meggyőző.
2019. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Inkább azt írd oda, hogy "számológéppel ellenőriztem, és megoldás eleget tesz a feltételeknek"


Ezt is elfogadják

2019. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Vagy igen, vagy nem.

Persze az interneten ugyanannyit ér annak a véleménye is, aki ért hozzá, meg aki nem, de más látott olyat.

2019. febr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem emelt szintű érettségin elfogadták, amit fentebb írtam
2019. febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!